Czy mogę skrócić przerwę między antykoncepcją hormonalną?

Dzień dobry! Od roku przyjmuję midianę. Zawsze wszystko było praktycznie jak w zegarku - krwawienie 2-3 dni po ostatniej tabletce. Przy obecnym opakowaniu pomyliłam się, i wzięłam pierwszą tabletkę o dzień za szybko (podobno to nic wielkiego, brałam codziennie dalej). Dzisiaj wzięłam 14tą tabletkę, od rana bolał mnie brzuch a teraz dostałam okres - nie lekkie brudzenie, tylko zapowiada się normalne krwawienie jak to w przerwie. Czy to powód do niepokoju? Może to reakcja na skróconą przerwę?

Witam serdecznie. Skrócenie przerwy nie powinno wpływać na zachowanie ochrony antykoncepcyjnej oraz na wystąpienie tego typu objawów. Nie mniej jednak nie wykluczone są jednak krwawienia śródcykliczne w trakcie cyklu. Jeżeli okres /to plamienie/ będzie utrzymywało się dłużej warto zgłosić się do ginekologa.