Czy mogę spać na boku po złamaniu TH12?

dzień dobry mam złamanie th12 jak długo w ciągu dnia muszę nosić gorset , czy mogę spać na boku co wolno mi robić a co nie , czy można zastąpić gorset Jewetta innym wygodniejszym czy powinnam wykonać dodatkowe badania np ; rezonans Elżbieta

Witam serdecznie,

Decyzja o możliwości spania na boku należy do ortopedy. Dlatego warto byłoby się do niego zgłosić aby rozwiał Pani wątpliwości.
Nie wiem za jakiego powodu doszło do złamania Th12, ale biorąc pod uwagę Pani wiek, warto byłoby zrobić densytometrię czyli badanie gęstości kości w kierunku osteoporozy, w lokalizacji kręgosłupa lędźwiowego oraz tzw. szyjki kości udowej.

Pozdrawiam.