Czy mogę stosować Citabax?

Dzień dobry, zażywam od kilku lat cloranxen w coraz większych dawkach (pod kontrolą lekarza psychiatry). Sama wiem, że jestem uzależniona, a lek nie przynosi efektów. Stany lękowe , które mną targają wręcz nasilają się, a wyjcie do pracy jest trudnością (praca ze studentami naukowe badania własne). Lekarz na to nie reaguje. Ostatnio w rozmowie z współpracownikami , wyszło na jaw że mniej więcej co 3 osoba przyjmuje citabax (lub inne leki z jego czynną substancją). Nie jestem lekarzem, stąd moje zapytanie może i ja mogłabym spróbować tego"citabaxu". Tyle tylko, czy łącznie z cloranxenem, czy po odstawieniu claranxenu. Tyle tylko, ze odstawienie jak zdążyłam się zorientować to dość długi okres, co przy uzależnieniu może okazać się niefajne. Proszę o odpowiedź na moje pytanie i wątpliwości

Witam! Konieczna jest konsultacja psychiatryczna i/lub psychologiczna. Lek powinie dobierać lekarz. Citabax należy do SSRI - przeciwdepresyjny i przeciwlękowy, zaczyna działać dopiero po 2 - 4 tygodniach przyjmowania. W tym czasie dobrze jest dołączyć (uzupełnić leczenie) jakąś benzodiazepinę, np cloranxen. Podstawowym (przyczynowym) leczeniem stanów lękowych jest jednak psychoterapia, leki są tylko uzupełnieniem terapii. Samemu nie powinno się leczyć, od tego są terapeuci. Benzodiazepin nie powinno się stosować przewlekle, gdyż wytwarza się podwyższona tolerancja i uzależnienie. Z wszystkim można sobie jednak poradzić. Powodzenia W. Łuczkowski.