Czy mogę stosować profilaktycznie preparat Summawit D?

Chcialabym zapytac czy preparat Summavit d moge przyjmowac profilaktycznie aby uzupelnic diete w witaminy d3,kwas foliowy i jod mimo iz nie jestem w ciazy.Mam 27 lat i nie mam niedoborow stwierdzonych witamin ale wiem tez ze kwas foliowy powinna przyjmowac kazda kobieta w wieku rozrodczym.Jak tez i witamine d3 nalezy suplementowac.Dziekuje serdecznie za odpowiedz

Witam
Jeśli stara się Pani o dziecko lub jeśli jest duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę to kwas foliowy jest wskazany aby brać. Witamina D3 jest sugerowana do brania ponieważ bardzo dużo osób ma niedobory. Jeśli Pani sprawdziła i witd jest w normie od połowy normy wzwyż nie ma potrzeby suplementować tej witaminy.
Magdalena Maciejewska
Dietetyk Bydgoszcz
Http://www.maciejewska.eu