Czy mogę stosować tabletki z cytyzyną podczas leczenia zaburzeń lękowych?

Witam Leczę się na zaburzenia lękowe i depresję (symfaxin ER 225mg lucetam 800mg 2x dziennie). Chciałabym w końcu zerwać z nałogiem palenia, jednak wizytę u lekarza mam dopiero za 2 miesiące stąd moje pytanie- czy mogę stosować tabletki z cytyzyną (tabex, desmoxan) razem z lekami które już przyjmuję? Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam serdecznie, proszę się nie zastanawiać i zastosować w rzucaniu nałogu wymienione przez Panią tabletki . NIe ma żadnych przeciwwskazań. Polecam również lek o nazwie Zyban; jest to lek ziołowy, który szczególnie zaleca się osobom uzależnionym od palenia i jednocześnie skłonnym do reakcji depresyjnych. Jeśli nie uczestniczy Pani w psychoterapii, to zachęcam do udziału w niej; zwł. psychoanalitycznej/psychodynamicznej. W trakcie regularnych spotkań z psychoterapeutą może Pani m.in. dowiedzieć się, co jest przyczyną Pani skłonności do sięgania po papierosy; jaką funkcję w Pani życiu pełni ten nałóg. Pozdrawiam

PS. Lek "ZYBAN" (dodam b. skuteczny; nałóg rzuciło wiele osób, które paliły nawet 40 lat) sprzedawany jest w aptekach wyłącznie na receptę; w zw. z powyższym powinna Pani udać się po receptę do lekarza "ogólnego"/rodzinnego/med. pracy lub lekarze o innej specjalności. W przeciwnym wypadku nie uda się Pani kupić tego leku. Pozdrawiam i życzę sukcesu w rzucaniu nałogu!