Czy mogę stosować tampony przy krążku antykoncepcyjnym?

Czy jeżeli stosuje krążek N*** (dopochwowy środek antykoncepcyjny) i występują nieoczekiwane krwawienia to można stosować tampon?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie ma przeciwskazań do stosowania tamponów przy krążku antykoncepcyjnym w razie wystąpienia nieoczekiwanego plamienia. Tampon nie powinien mieć wpływu na skuteczność antykoncepcyjną krążka. Proszę uważać, by krążek nie wypadł w momencie wyjmowania tamponu.

Pozdrawiam serdecznie!