czy moge sulpiryd sobie brac przed snem i czy mi to nie zaszkodzi ?

Dzien Dobry. Moje pytanie jest do lekarza psychiatry. Zostal mi przepisany lek sulpiryd i mam go zazywac jedna tabletke 50 mg rano. Czy moglby mi ktos tak jasno wytlumaczyc dlaczego nie moge zazyc go przed snem jesli w ulotce jak byk pisze ze wywoluje sennosc jako dzialanie niepozadane a wyzej zas pisze ze nie mozna zazywac bo zaburza sen. To co w koncu. Jak ma zaburzac sen skoro powoduje sennosc ? Gdy bylem dwa lata temu u innego psychiatry to przepisal mi lek fevarin z grupy ssri i kazala zazywac na noc i problemu nie bylo i tam tak samo ze powoduje sennosc w ulotce pisze. Tu natomiast jest problem bo jak mam prowadzic samochod bedac nacpanym i do tego jeszcze pracowac. Wiec moje pytanie brzmi czy moge sulpiryd sobie brac przed snem i czy mi to nie zaszkodzi ?

A czy nie lepiej spytać lekarz dlaczego tak zalecił? Może miał swoje dobre racje. Informacje z ulotki nie mogą służyć jako wskazania do stosowanie leku. One mają uczulić na takie objawy uboczne, które zwykle występują.
Senność to też zaburzenie snu!
Pozdrawiam