Czy mogę taką koronę reklamować?

Witam , po niecałym roku od założenia korony na zębie 1 , kawałek korony się ukruszył. Doktor bezpłatnie go naprawił , po miesiącu znowu ta naprawiana korona ukruszyła się w tym samym miejscu i tak w kółko mniej więcej co 2-3 miesiące. Aktualnie jest to 4 raz i czekam na kolejna wizytę naprawczą. Problem w tym że nie chciałabym dożywotnio jeździć z naprawą tego zęba. Póki co doktor robi to bezpłatnie ale gdy minie jakiś czas, nie mam pewności czy nie zacznie pobierać opłaty za naprawę. Korona tania nie była , poprzednie korony miałam za dużo mniejsze pieniądze i trzymały się znakomicie przez 12 lat , tyle że nie były tak ładne jak obecne . Staram się oszczędzać tego zęba, nie gryźć nim twardych rzeczy ....no ale chyba nie na tym rzecz miała polegać abym musiała tak uważać. Pytanie moje brzmi następująco. Czy mogę taką koronę reklamować ? jaki jest czas na reklamację korony zębowej ? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

Radzę najpierw sprawdzić dlaczego ciągle owa korona się kruszy. Podejrzewam wadę postawy i zgryzu a w konsekwencji przewlekłego napięcia mięśni i zwyrodnienie stawu skroniowo żuchwowego. Sama naprawa bądź wymiana korony nie zakończy problemu. Usuwanie skutków bez likwidacji przyczyn to kiepski pomysł. Pozdrawiam serdecznie