Czy mogę ufać chłopakowi, który przyznał się, że wydawał pieniądze na narkotyki?

witam,mam pewnien problem od 4 lat jestem w zwiazku z chlopakiem,jestesmy aktualnie za granica,przez caly ten okres odkladalismy pieniadze na konto oszczednosciowe a teraz jak potrzebowalam tych oszczednosci moj chlopak zaczal sie zemna o nie klocic I przyznal mi sie ze przez 3 lata wszystko wydal na narkotyki I ze od 10 miesiecy jest czysty bo skonczyl z tym co mam robic? czy moge mu ufac? jak mam mu pomoc? nie wdzialam przez lata ze ma taki problem bo powiedzial ze na niego juz to nie dzialalo

Dzień dobry!

Pani pytanie jest trudne i nie ma nie jednoznacznej odpowiedzi. Zdecydowanie jednak osoba, która była uzależniona od narkotyków, ukrywała to, manipulowała, a jej uzależnienie ma wiele namacalnych konsekwencji (np. zniknięcie dużej sumy pieniędzy), prawdopodobnie w przyszłości nadal będzie przejawiać te same problemy (lub inne na podobnych co dotąd przyczynach). Partner nie leczył się, w związku z czym ryzyko nawrotu niebezpiecznych, ryzykownych zachowań, manipulacji z jego strony itp. jest duże.

Zachęcam do konsultacji w Ośrodku Terapii Uzależnień. Zarówno partnera, jak i Pani.

Pozdrawiam!

Witam. Z treści Pani listu wynika, że partner zawiódł Pani zaufanie i przez kilka lat Panią okłamywał. Z narkotykami, jak z każdymi używkami, jest tak, że się z nich samemu nie wychodzi. Proponowałabym kontakt z Ośrodkiem Leczenia Uzależnień. On powinien podjąć leczenie, a Pani znajdzie odpowiedzi bezpośrednio od fachowców. Jakiekolwiek decyzje musi podjąć Pani samodzielnie, bo będzie Pani żyła w ich skutkach. Pozdrawiam