Czy mogę uprawiać seks w czasie miesiączki?

Mam 18 lat jestem kobietą. Od pewnego czasu uprawiam seks z chłopakiem podczas miesiączki. Mam regularną miesiączkę co 27- max. 30dni. Trwają one 7dni. Kochamy się tak pod koniec miesiączki 6/7 dzień i przed miesiączką tak od 25 dnia. Do tej pory nie zaszłam w ciąże.
Czy jest to jednak możliwe? W tych dniach, jeżeli do tej pory nie doszło do zapłodnienia? Czy mogę nadal uprawiać seks w tych dniach bez zabezpieczenia?

Witam serdecznie!

Metoda kalendarzykowa jest bardzo zawodną metodą antykoncepcji. Na szczęście Twoje cykle są w miarę regularne. Biorąc pod uwagę Twoje najkrótsze cykle, te 27 dniowe, dni płodne zaczynają Ci się już 9 dnia cyklu. Oznacza to, że pierwsze 8 dni jest teoretycznie bezpłodnych. Używam tego słowa celowo, gdyż nigdy nie wiadomo, czy nie zadziała jakiś czynnik zmieniający długość cyklu. Co prawda, zwykle następuje jego wydłużenie, ale zawsze istnieje ryzyko.
Dla całkowitej pewności proponowałabym zastanowienie się nad wyborem innej metody zabezpieczenia.

Pozdrawiam.