Czy mogę urodzić zdrowe dzieci jeśli występuje u mnie konflikt w grupie głównej?

Witam, mam 33 lata.

Urodziłam dwójkę wspaniałych dzieci. Jednak przy porodzie drugiego dziecka, rok temu, wystąpił u nas konflikt serologiczny w grupie głównej (przy pierwszym dziecku nie było takiej sytuacji wszystko przebiegło dobrze-synek ma 3 lata). Córeczka miała transfuzję krwi, ponieważ wystąpiła u niej w 2 godzinie życia żółtaczka i anemia. Po transfuzji lekarze poinformowali mnie że nie powinnam mieć kolejnych dzieci, gdyż wiąże się to z ryzykiem wystąpienia u kolejnych pociech jakiś poważnych wad genetycznych lub innych chorób.

Otrzymałam również z punktu krwiodawstwa wynik krwi pacjenta, który powinnam nosić stale przy sobie - 0 Rh+ (plus) DCCee Cw-(minus) K-(minus), obecne przeciwciała anty-c. Nie otrzymałam immunoglobuliny, gdyż w moim przypadku jej się nie podaje. Niestety nie znam grupy krwi męża, gdyż ta informacja po porodzie nie była już niezbędna, a przed porodem lekarz nie zainteresował się możliwością wystąpienia takiego problemu w moim przypadku.

Ja sama nie miałam pojęcia że jest również konflikt w grupach głównych. Życie bywa jednak przewrotne. Rozstaje się z mężem i w tej sytuacji nie jestem pewna czy z kolejnym partnerem też może wystąpić taka sytuacja? Jaka grupa krwi u partnera może wywołać taki konflikt? Na co powinnam zwrócić uwagę? Czy mogę w przyszłości urodzić zdrowe dzieci? Z wyrazami szacunku A.M.

33 LAT ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Dzień dobry!
Jeśli chodzi o grupę krwi nowego partnera to szansą jest jego grupa krwi w podklasach przeciwciał CC.
Oczywiście jest wtedy szansa na zdrowe dzieci.
z poważaniem