Czy mogę usunąć zmiany w piersiach w ramach NFZ, czy tylko prywatnie?

Jestem w grupie maksymalnego ryzyka raka piersi, wg kryteriów Ministerstwa Zdrowia (mam 59 lat, mam mutację BRCA1, nie rodziłam, siostra z taką samą mutacją jest po amputacji piersi). W badaniu MR stwierdzono: sutki o budowie gruczołowo-tłuszczowej, obfitej; w sutku prawym na godz. 12, w odległości 42 mm od brodawki dwie linijne struktury wzmacniające się kontrastem, łączny wym. zmian 4 mm, krzywa wzmocnienia typu III, BIRADS 4A; lewy sutek bez zmian podejrzanych o złośliwość. Zmiana niewidoczna jest w USG i mammografii. Pytania: czy taka zmiana może być usunięta w ramach NFZ czy tylko poza NFZ? Jeśli poza NFZ jaki jest koszt? Gdzie można wykonać taki zabieg (musiałby być pod kontrolą rezonansu)?

W tej sprawie na pewno trzeba skonsultować się z Instytutem Onkologii najbliższym Pani miejsca zamieszkania. Zmiana budzi duże podejrzenie złośliwości. Tylko duże ośrodki onkologiczne posiadają możliwości sprzętowe i personalne do wykonywania takich zabiegów. Oczywiście zabieg taki może być wykonany w ramach ubezpieczenia NFZ.