Czy mogę w dowolnym terminie rozpocząć stosowanie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Przez jakiś rok brałam tabletki antykoncepcyjne i teraz mój chłopak wyjechał i stwierdziłam, że nie będę na razie brała, bo nie mam pieniędzy. Zrobiłam przerwę 11 dniową, ale jednak chłopak wróci wcześniej dlatego chciałabym znów rozpocząć ich stosowanie. Czy w związku z tym mogę rozpocząć ich stosowanie nie czekając na pojawienie się okresu? I jeśli tak, to przez jaki czas trzeba wtedy stosować dodatkową antykoncepcję?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Może Pani rozpocząć stosowanie antykoncepcji bez czekania na miesiączkę. W takim wypadku należy zabezpieczać się dodatkowo prezerwatywą przez pierwsze siedem dni lub powstrzymać od współżycia w tym okresie. Po tygodniu sztuczne hormony powinny już przejąć w pełni kontrolę nad Pani jajnikami i nie dopuścić do owulacji, a co za tym idzie do niechcianej ciąży.

Pozdrawiam serdecznie!