Czy mogę wrócić do picia mleka krowiego?

Witam. Choruje na PCOS i lecze sie takimi tabletkami jak Metformax 500 (3 tabletki do obiadu) i pigułki hormonalne Dionelle. Obecnie waze 45 kg i chcialabym przytyc do 55 kg. Mierze 160cm. Chcialabym zaczac pic mleko prosto od krowy ale nie wiem czy mi to nie zaszkodzi. Przed zdiagnozowaniem choroby przez niecaly rok pilam 2 szklanki mleka na dzien i przytylam dzieki temu 8 kg. Chcialabym znowu zastosowac ten rodzaj w swojej diecie, aczkolwiek nie wiem czy moze mi to zaszkodzic...?

Dzień dobry,

powinna Pani uważać, aby mlekiem nie popijać leków i nie wypijać go ok 2h przed i po ich zażyciu. Wzrost masy ciała może być wówczas jeżeli aktualnie będzie Pani stosowała tą samą dietę jak teraz, a dodatkowo włączy Pani 2 szklanki mleka dziennie. Wówczas wytworzy się dodatni bilans energetyczny i przez to może Pani przytyć.

Pozdrawiam
Joanna Warenga