Czy mogę wybrać się na manualne oczyszczanie twarzy i mikrodermobrazję podczas przyjmowania antybiotyku?

Witam, mam problem z trądzikiem, aktualnie biorę antybiotyk w postaci żelu. Czy mogę wybrać się na manualne oczyszczanie twarzy i mikrodermobrazje podczas przyjmowania antybiotyku? Na twarzy mam kilka "czerwonych" kostek, ale chciałabym się pozbyć podskórnych zaskórników. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

raczej po zakonczeniu antybiotykoterapii i odczekaniu wg dermatologa.

Dzień dobry,

W przypadku zabiegu manualnego oczyszczania twarzy oraz mikrodermabrazji ważna jaki Pani antybiotyk stosuje. Proponuję udać się do lekarza medycyny estetycznej na konsultację aby rozpocząć serię zabiegów dobraną indywidualnie do Pani problemu. W przypadku trądziku polecam zabieg oczyszczający, antybakteryjny o nazwie laserowy peeling węglowy. Przynosi zadowalające efekty, złuszcza martwy naskórek, ogranicza wydzielanie sebum, zmniejsza widoczność porów, może być stosowany w fazie aktywnej. Warto też rozważyć serię zabiegów z wykorzystaniem kwasów owocowych.

Pozdrawiam serdecznie.