Czy mogę wyleczyć porażenie nerwu twarzowego?

Witam. Od 8 mies. cierpię na porażenie nerwu twarzowego. Obecnie policzek po stronie porażonej podciągnął się wyżej niż po stronie zdrowej, oko prawie się domyka, mogę się lekko uśmiechnąć, lecz ciągle nie pracują usta, czoło bardzo słabo. Poza tym czuję ściąganie mięśni oraz współruchy. Lekarz podejrzewa dodatkowo połowiczy kurcz twarzy (drganie dolnej powieki). Bardzo zależy mi aby to wyleczyć, szukam lekarza z doświadczeniem w podobnych przypadkach. Kobieta 50 lat. Starachowice Pozdrawiam

Witam.drżenie powieki można wyeliminować podając Mg +B6 w dużych dawkach np więcej niż 400mg Mg na dobę. Czy brała Pani Nivalin? Czy jest Pani rehabilitowana? Zabieg przeszczepienia unerwiona dolnej połowy twarzy można wykonać .proszę sprawdzić Gliwice. Pozdrawiam serdecznie

Objawy mogą wynikać z nieprawidłowej reinerwacji, czyli nieprawidłowego przebiegu włókien nerwowych, które " wyrosły z uszkodzonego nerwu" i dotarły do mięśni których nie powinny unerwiać, raczej nie dystonia. Niestety leczenie po takim czasie jest trudne ponieważ nieprawidłowości ogół są utrwalone.

Witam, proszę spróbować udać się do fizjoterapeuty. Fizjoterapeuci ( i niektórzy neurologopedzi) stosują w terapii metodę PNF, jest to tzw.torowanie nerwowo-mięśniowe, metoda o wysokiej skuteczności (potwierdzonej badaniami), można spróbować popracować jeszcze tą metodą.