Czy mogę wziąć drugie opakowanie tabletek bez robienia przerwy?

Witam. Biorę tabletki, zaczęłam nowe opakowanie. Gdy wezmę ostatnia tabletkę powinnam dostać okres w dniu, w którym mam pilny wyjazd. Nie chciałabym dostać wtedy miesiączki. Czy mogę po 21 tabletce nie robić przerwy i zacząć drugie opakowanie?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Dopuszczalne jest przyjecie dwóch kolejnych opakowań tabletek antykoncepcyjnych z pominięciem 7-dniowej przerwy. Należy liczyć się tylko z możliwością wystąpienia krwawień lub plamień w trakcie zażywania tabletek z drugiego opakowania.