Czy mogę wziąć pierwszą tabletkę, gdy okres mam już trzeci dzień?

Mam takie pytanie. Dziś mam okres już trzeci dzień i dziś dopiero wykupiłam tabletki. Czy mogę wziąć dzisiaj pierwszą tabletkę? Bardzo mi zależy, żeby nie czekać kolejnego miesiąca, tym bardziej że to mój pierwszy okres po poronieniu i na razie nie planuję mieć dzieci:( Mogę dziś wziąć tabletkę czy czekać do kolejnego okresu?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Niektórzy producenci dopuszczają przyjęcie pierwszej tabletki między 2. a 5. dniem miesiączki. W tej sytuacji konieczne jest jednak stosowanie dodatkowego zabezpieczenia (prezerwatyw) przez 7 dni od rozpoczęcia opakowania.