Czy mogę wziąć tabletkę po 6 dniach przerwy?

Pytam bo nie pamiętam dobrze czy ostatnią z pierwszego opakowania wzięłam we wtorek czy w środę. Czy mogę wziąć następna w środę czyli dzień wcześniej? Zaburzy to działanie tabletek?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przerwę między blistrami można dowolnie skracać, nigdy wydłużać. Jeżeli nie jest Pani pewna kiedy przyjęła ostatnią tabletkę, zdecydowanie lepszym postępowaniem będzie rozpoczęcie nowego opakowania wcześniej niż później. W ten sposób nie ryzykuje Pani przerwy w działaniu antykoncepcyjnym preparatu.

Pozdrawiam