Czy mogę wziąć tabletki nie mając teraz okresu?

Okres dostanę za dwa tygodnie, ale chcę wiedzieć, czy mogłabym od dziś zacząć brać tabletki. I jeśl tak, to przez ile dni muszę stosować dodatkowe zabezpieczenia przed zajściem w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Rozpoczęcie przyjmowania preparatu doustnej hormonalnej antykoncepcji powinno nastąpić w pierwszym dniu krwawienia miesięcznego. Propunuję zatem zaczekać dwa tygodnie, a do tego czasu stosować inne metody antykoncepcyjne
(np. prezerwatywy).