Czy mogę zacząć brać błonnik i młody jęczmień w tabletkach?

Witam, mam 19 lat choruję na wrzodziejące zapalenie jelita grubego, od miesiąca biorę encorton. Czytałem, że po tym leku strasznie przybiera się na wadze, a ja o dziwo od tego czasu schudłem 2kg, bez żadnych ćwiczeń. Leki działają, ponieważ objawy ustępują. Dawka wyjściowa to 30mg rano i 20 w południe, teraz 30mg rano i 10mg w południe. Czy mogę przy tych lekach i chorobie zacząć ćwiczyć na siłowni? Głównie aeroby i Czy mogę zacząć brać błonnik i młody jęczmień w tabletkach? (mam straszny apetyt) Czy są jakieś bezpieczne suplementy aby nie przytyć? Zostało mi około 6 tygodni brania leku.

Lek. Michał Lenard

Na pytania dotyczące ćwiczeń fizycznych i diety powinien odpowiedzieć Pana lekarz, który zna Pana stan kliniczny. Pozdrawiam!