Czy mogę zacząć brać tabletki?

Witam, mam pytanie - w sobotę miałam zacząć nowe opakowanie tabletek Y***, niestety byłam na wyjeździe i dopiero dzisiaj wróciłam. Czy mogę wziąć tabletki 5 dni później? Okres skończył mi się w sobotę. Chciałabym jak najszybciej je brać, tylko nie wiem, czy jak okres mi się skończył 5 dni temu, to mogę na nowo zacząć je przyjmować. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nie jest to postępowanie zalecane.
Proponuję poczekać do pierwszego dnia miesiączki. W tym czasie powinna Pani stosować inne metody antykoncepcyjne (np. prezerwatywy).