Czy mogę zacząć brać tabletki antykoncepcyjne od drugiego dnia okresu?

Witam, po raz pierwszy zacznę brać tabletki antykoncepcyjne. Lekarz zalecił mi rozpoczęcie przyjmowania w pierwszym dniu okresu. Dzisiaj prawdopodobnie dostałam okres. Mam jednak problem, gdyż z powodu nieregularnych cykli nie wiem, czy jest to plamienie, czy już okres? Tak więc moje pytanie brzmi: Czy można przyjąć pierwszą tabletkę antykoncepcyjną w drugi dzień okresu (gdyby się okazało że to rzeczywiście okres)? Pozdrawiam Anna

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

jest możliwość rozpoczęcia stosowania doustnej antykoncepcji w 2. dniu cyklu; nie należy wówczas stosować jeszcze dodatkowego zabezpieczenia przez 7 dni.

Pozdrawiam!