Czy mogę zacząć przyjmować znowu tabletki antykoncepcyjne?

Przerwałam zażywanie tabletek antykoncepcyjnych na dwa miesiące. W tym czasie nie dostałam miesiączki. Po czym zażywałam **** (syntetyczny progesteron). I wczoraj w nocy dostałam miesiączkę (ok godz. 24). Rano patrzę, krwi nie ma na podpasce. Więc nie wiem czy mogę zacząć przyjąć tabletkę antykoncepcyjną, bo nie wiem czy przez następne dni krwawienie się unormuje i czy będę zabezpieczona?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Rozumiem, że w nocy pojawiło się jedynie plamienie. Pewniej byłoby odczekać z rozpoczęciem przyjmowania tabletek do miesiączki (normalnego, obfitego krwawienia). Przede wszystkim powinna Pani jednak przed przyjęciem pierwszej tabletki wykonać test ciążowy i w razie wyniku pozytywnego oczywiście zaniechać dosutnej antykoncepcji.

Pozdrawiam serdecznie!