Czy mogę zacząć stosowanie tabletek antykoncepcyjnych przed okresem?

Witam! Ponad tydzień temu byłam u ginekologa, lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne (są to moje pierwsze tabletki). Pani doktor powiedziała, że muszę czekać i zacząć je przyjmować od pierwszego dnia okresu. Gdybym zaczęła je wczesniej stosować, np. teraz przed okresem, czy ich skuteczność będzie mniejsza? Czy coś będzie nie tak?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Za przyjmowanie tabletek w inny sposób niż zalecany przez lekarza i producentów, odpowiedzialność może brać wyłącznie użytkowniczka. Taki model stosowania tabletek nie był badany i niestety nie jestem Pani w stanie udzielić definitywnych odpowiedzi. Najprawdopodobniej skuteczność będzie mniejsza. Ponadto jeśli jest Pani w ciąży, to tabletki zaszkodzą dziecku.