Czy mogę zaczać tabletki antykoncepcyjne bez okresu?

Mam 32 lata parę lat temu mój okres zatrzymał się nie miałam go 7 miesięcy jeden lekarz postawił diagnozie iż zanika mi płodność (przekwitam w wieku 26 lat) następny natomiast powiedział że to głupota i zapisał mi tabletki na wywołanie okresu (jeśli bym go nie dostała to poddana bym była zabiegowi przebicia jakiejś błony) po pierwszym opakowaniu dostałam okres i brałam tabletki bez przerwy po paru latach odstawiłam i zaszłam w planowaną ciążę teraz jestem już 8 miesięcy po porodzie miałam jeden okres od którego minęło już 2 miesiące a ja czekam na drugi i nic. Moje pytanie czy mogę zacząć brać tabletki bez okresu ?czy mam nadal czekać? Dodam że na pewno nie jestem w ciąży!!!!

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Każdy przyjmowany przewlekle lek powinien być skonsultowany z lekarzem prowadzącym. Ze względu na przewlekły proces chorobowy konieczna jest wizyta kontrolna u lekarza, który ustali przyczynę braku miesiączki. Ciąża jest specyficznym okresem w życiu kobiety także ze względu na zmiany zachodzące w jej organizmie.

Po porodzie często gospodarka hormonalna kobiety reguluje się. Konieczna jest zatem konsultacja z ginekologiem, który ustali przyczynę Pani dolegliwości i w zależności od wyników badań przepisze Pani odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam.