Czy mogę zajść jeszcze w ciążę?

Mam 49 lat i nie miesiączkuję od 14 miesięcy, w 13 miesiącu wystąpiło plamienie. Obecnie jestem po łyżeczkowaniu macicy. Mam pytanie co do rozpoznania; 1- Mucosa canalis colli uteri normalis 2-Endometrium atrophicum. Co to oznacza i czy jeszcze jestem płodna?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Wynik badania histopatologicznego z macicy oznacza: 1. Błona śluzowa kanału szyjki macicy prawidłowa. 2. Błona śluzowa macicy w stadium zaniku.

Okres menopauzalny polega na stopniowym wygaszaniu czynności jajników aż do zakończenia okresu rozrodczego. Sądząc po Pani wieku, okresu czasu jaki upłynął od ostatniej miesiączki oraz stanu błony śluzowej, wydaje się mało prawdopodobne, aby występowała u Pani owulacja i możliwość zajścia w ciążę, niemniej, najlepiej należałoby wykonać badania hormonalne (ocenić poziom estradiolu, estronu, LH oraz FSH) aby dokładnie ocenić na jakim etapie aktualnie się pani znajduje.

Pozdrawiam serdecznie