Czy mogę zajść w ciążę, jeżeli stosunek miał miejsce 7 dni po okresie?

Witam. Czy mogę zajść w ciążę jeżeli stosunek miał miejsce 7 dni po okresie, cykle mam 32 dniowe, więc owulacja wypada na 16 dzień. Z góry dziękuje za odpowiedz.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Zwykle w przypadku cyklu 32 dniowego owulacja przypada na 17-18 dzień cyklu, ale zawsze istnieje możliwość że obecny cykl jest krótszy niż zwykle dlatego nie można wykluczyć ciąży. Prawdopodobieństwo zapłodnienia jest jednak stosunkowo małe.