Czy mogę zajść w ciążę podczas seksu w czasie okresu?

Mam pytanie.
Czy mogłam zajść w ciążę podczas miesiączki? Współżyłam 1,2,3 dnia cyklu. Miesiączkuje maksymalnie 5 dni, mój cykl trwa od 27-30 dni. Ostatnimi czasy był nieregularny, gdyż właśnie rozpoczęłam częstsze współżycie. Wcześniej trwał 29 dni teraz okres przyspieszył mi się 2 dni i cykl trwał 27. Oczywiście używamy zawsze prezerwatyw i nigdy partner nie "kończy we mnie". Jednak podczas okresu teraz zdecydowaliśmy się na stosunek bez zabezpieczenia - ale oczywiście bez "finału w środku".

Pozdrawiam i z niecierpliwością oczekuję na odpowiedź.
Dodatkowo chciałabym zapytać, czy prezerwatywa u dojrzałego mężczyzny (35 lat), który potrafi zapanować nad swoim podnieceniem jest wystarczającym zabezpieczeniem?
Z góry dziękuje za odpowiedzi!

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Zajście w ciążę w okresie miesiączki, przy Pani regularnych miesiączkach jest raczej nieprawdopodobne. Częstsze współżycie nie powinno mieć wpływu na długość cyklu. Żadne zabezpieczenie nie daje pełnej gwarancji, decydując się na współżycie akceptuje Pani niewielkie prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, oczywiście im pewniejszą metodę antykoncepcyjną Pani zastosuje, tym szansa ta jest mniejsza.

Pozdrawiam serdecznie!