Czy mogę założyć sobie aparat kosmetyczny?

Witam ,mam pytanie odnośnie stałego aparatu na zęby. Moja wada dotyczy dwójek w górnej szczęce ,które są wsunięte w tył i chciałabym się dowiedzieć czy mogę założyć sobie aparat kosmetyczny,czy muszę nosić metalowy? Metalowy na razie nie wchodzi w grę ze względu na pracę...i jeśli już założe aparat na górną szczękę to muszę od razu zakładać na dolną? Czy można zrobić to np. w półrocznym odstępie czasowym ,ponieważ wiąże się to z dużymi kosztami.

Zapraszam do lektury:
http://esclinic.pl/ortodonta-krakow/

Jeżeli jest wskazane leczenie ortodontyczne najlepszym doradcą jest sam ortodonta.Rodzaj aparatu kosmetyczny,czy metalowy nie ma to znaczenia.Można aparaty zakładać w różnych odstępach czasowych bez szkody dla osiąganego efektu.