Czy mogę zaufać partnerowi, który zdradził mnie dla pieniędzy?

Witam jestem po rozwodzie.Obecnie próbuje ułożyć sobie życie na nowo.Niestety dowiedziałam się że mój partner którego kocham i który mnie kocha zdradził mnie jak twierdzi dla pieniędzy.Gdy się o tym dowiedziałam obiecał że tego nigdy nie zrobi.Ja mimo że go bardzo kocham boję się że nadal to robi.Mój syn bardzo go zakceptował mówi do niego tata.Co mam zrobić zaufać mu i wierzyć że jestem dla niego najważniejsza? Powtarza że tego już nie robi ze skończył z tym ale bardzo się boje że nadal kłamie.
KOBIETA ponad rok temu

To co się wydarzyło, podkopało Pani zaufanie do partnera. Zaufanie, które jest jedna z podstaw relacji, związku. Czy da się to odbudować zależy od Państwa. Potrzebne jest nowe ustalenie zasad, szczerość, renegocjacja związku, wybaczenie. I oczywiście motywacja do pracy obydwu stron.
Ale jeśli nie odbuduje Pani swojego zaufania do partnera, a partner nie "udowodni", ze jest tego zaufania godzien, nie uda się zbudować stabilnej, bezpiecznej relacji.
Ważne też, aby nie trzymała się Pani związku "dla syna" albo dlatego "że już tyle zainwestowałam" czy tez z powodu strachu, ze już Pani nie pokocha nikogo albo nie zostanie pokochana. To klasyczne pułapki, w które można wpaść, a prowadzą tylko do błędnego koła uzależnienia od partnera i podległości.

Dzień Dobry Pani,

Z Pani opisu wnioskuję, że już pisząc o zdradzie ma Pani wątpliwości i zna odpowiedź...

Myślę, ze warto czasami siebie posłuchać.
Jest to decyzja, za którą i tak Pani bierze odpowiedzialność.

Życzę Pani tylko dobrego wyboru,
Irena Mielnik-Madej