Czy mogę zażyć lek przeciwbólowy?

Mam silny ból zęba a do dentysty mogę wybrać się dopiero po południu. Koło godz. 24 zazylam dwie tabletki solpadeine, jedną dawkę nimesil oraz 2x ibuprom. Od ostatniej dawki leków minęły 2h, w domu mam jeszcze poltram combo. Bol jest nie do zniesienia, czy mogę zazyc pół tabletki tego leku?

Witam.

Nie zalecam brać w takiej sytuacji poltramu. Zawiera on paracetamol, który już Pani przyjęła wcześniej pod postacią leku solpadeine i raczej nie zniweluje bólu. Natomiast drugi składnik poltramu - tramadol jest lekiem, którego stosowanie może nieść ze sobą szereg nieprzyjemnych skutków ubocznych. Zalecam udanie się na nocny dyżur stomatologiczny.

pozdrawiam.

Jeżeli ilość i różnorodność środków przeciwbólowych,które Pani brała nie przyniosły efektu proponuję przeczekać do umówionej wizyty bez testowania.