Czy mogę zażyć tego samego dnia tabletkę placebo i aktywną pigułkę?

Czy mogę zażyć tego samego dnia aktywną tabletkę Y***, jeśli zażyłam wcześniej tego samego dnia rano tabletkę placebo? Zależy mi na ominięciu okresu i nie wiem, czy to ma jakieś skutki uboczne i czy zmniejsza ochronę?

Redakcja abcZdrowie

Tabletka placebo nie zawiera substancji czynnej - w tym przypadku hormonów płciowych. Zatem może Pani przyjąć tego samego dnia tabletkę zawierającą hormony. Nie spowoduje to obniżenia skuteczności antykoncepcji. A krwawienie z odstawienia wystąpi po zakończeniu drugiego opakowania.