Czy mogę zażyć Xanax doraźnie?

Witam.borykam sie z nerwica lekowa .do tej pory bralam xanax o.25 w kryzysowych mometach.od jutra zaczynam terapie pramolanem.problem w tym ze on zaczyna dzialac po ok.14dniach.wiec moje putanie czy moge przy pramolanie w razie ataku leku zazyc doraznie xanax?czy nie dojdzie do zadnej interakcji? Pozdrawiam

Dzień dobry. Leczeniem właściwym zaburzeń o podłożu psychologicznym jest psychoterapia. Farmakoterapia jest leczeniem wspierającym i koniecznym tylko w wybranych przypadkach. Wyłączne przyjmowanie leków niesie za sobą ryzyko nawrotu objawów po ich odstawieniu. Proszę rozważyć podjęcie terapii psychologicznej lub psychoterapii. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

Witam Panią
Nie można stosować leku Xanax z żadnymi innymi
środkami psychotropowymi.
Kwestię zmian w dawkowaniu leków zawsze należy
skonsultować z lekarzem prowadzącym.
Powinna Pani też wiedzieć, że farmakologia
jest leczeniem objawowym - leki nie leczą zaburzeń
lękowych i nie rozwiązują problemu, jedynie tłumią objawy.
Środki farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie sprawiają, że lęki i inne dolegliwości
stają się łatwiejsze do zniesienia, ale nie leczą choroby.
Aby skutecznie wyleczyć nerwicę lękową, należy dotrzeć do źródła
Pani lęków i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl