Czy mogę zażywać lek, polegając wyłącznie na aptecznych testach owulacyjnych?

Dzień dobry. Mam 30 lat, w lutym zgłosiłam się do ginekologa w Polsce, skarżąc się na nieregularne okresy. Dostałam clostilbegyt - na dwa cykle, od 5 do 9 dnia po jednej tabletce. Obecnie jestem w UK i niestety nie mogę liczyć na monitoring owulacji. Czy mogę zażywać lek polegając wyłącznie na aptecznych testach owulacyjnych? Ponieważ miewam owulację (choć trudno przewidzieć, czy w danym miesiącu na pewno wystąpi), zastanwiałam się, czy w pierwszym cyklu mogłabym brac pół zaleconej dawki.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac sie do lekarza ginekologa. Po badaniu bedzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postepowanie.