Czy mogę zgubić parę kilogramów?

Na początku października skończę 15 lat, ważę 61,9 kg i mam 177 cm wzrostu. Chciałabym schudnąć do 55 kg. Czy moja waga będzie wtedy odpowiednia?

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 19,8, co odpowiada wartości  50 centyla na siatkach centylowych. Twoja masa ciała jest zatem idealna i nie powinnaś się odchudzać, zwłaszcza, że odchudzanie w tym wieku może mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie.

Przy Twoim wysokim wzroście waga 55 kg będzie zbyt niska i będziesz mieć niedowagę. Jeśli chcesz być zdrowa i ładnie wyglądać, odradzam takie odchudzanie. Odżywiaj się zdrowo, regularnie ruszaj i gimnastykuj. To najlepsza droga do zdrowia i ładnej sylwetki.

Pozdrawiam