Czy mogę zmienić tabletki na jeden miesiąc?

Witam! Miesiąc temu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. W sobotę muszę wziąć pierwszą tabletkę, ale niestety mój lekarz ginekolog jest na urlopie i nie dostałam recepty. Czy mogę przez ten miesiąc zmienić moje obecne na inne a po miesiącu znowu wrócić do poprzednich? Czy będę mogła być wtedy pewna, że tabletki działają? I czy są możliwe jakieś skutki uboczne? Z góry dziękuję!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Oba wspomniane przez Panią preparaty należą do grupy dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych. Niestety zawierają one różne substancje czynne. Oznacza, to że nie są to zamienniki, produkowane jedynie przez innych producentów. Przy takiej zamianie wskazana jest konsultacja ginekologiczna. Ze względu na utrudniony kontakt ze swoim lekarzem prowadzącym, proponowałabym udać się na wizytę u innego ginekologa lub swojego lekarza rodzinnego, którzy wypiszą Ci receptę na stosowany na Ciebie preparat.

Pozdrawiam