Czy mogę zmniejszyć dawkę leku o połowę?

Zacznę od początku. Otóż jestem mężczyzną w wieku 56 lat . Pięć lat temu dostałem potężnych zawrotów głowy.WAGA 102 kg. Pan doktor stwierdził wysokie ciśnienie i od tamtej pory biorę lek na obniżenie ciśnienia --CANDOPRES 8 MG.Po kilku latach specjalnych ćwiczeń i intensywnym trybem życia czyli dużo biegam,oraz dieta , uporałem się z zawrotami głowy i spadło mi ciśnienie do 110/70 .WAGA 95 kg.Czy mogę zmniejszyć dawkę leku o połowę i czy jest szansa na to by odstawić lek całkowicie .

Decyzje dotyczące włączenia, zmniejszenia dawki lub odstawienia leku proszę omówić z lekarzem prowadzącym. Na własną rękę , w tym przez internet, nie należy się diagnozować i leczyć.