Czy mogę zrezygnować z założenia jednego łuku aparatu ortodontycznego?

Chciałabym zrezygnować z założenia jednego łuku aparatu ortodontycznego u konkretnego lekarza ze względu na niemiłe sytuacje podczas przygotowań i brak zrozumienia pacjenta. Nie jestem w stanie zaufać, że leczenie będzie przebiegało prawidłowo. Chciałabym rozpocząć leczenie u innego specjalisty. Nie podpisywałam żadnej umowy, wpłaciłam jedynie zaliczkę (kilkaset złotych). Rozumiem, że zaliczki nie odzyskam, ale czy ortodonta ma prawo żądać zapłaty za aparat (jest już gotowy)?

Myślę że powinna Pani porozmawiać z tym ortodontą, zaliczka wpłacona na poczet wykonania planu leczenia może nie zostać już zwrócona. Nie wydaje mi się że musi Pani opłacić założenie aparatu przy rezygnacji z usług danego ortodonty.