Czy mogę zrobić badania hormonalne mimo braku miesiączki?

Witam! We wrześniu byłam u ginekologa w sprawie nieregularnych miesiączek. Miałam zrobić badania hormonalne, ale w określonych dniach. W październiku nie miałam jak ich zrobić, dlatego chciałam w listopadzie, ale nie dostałam miesiączki. Mamy prawie połowę grudnia, a ja dalej jej nie mam. Niestety bardzo bolą mnie jajniki, zdarzyło się to już ze 3x od listopada, to ostry, kłujący i promieniujący ból. Lekarz mi powiedział, że mam mnóstwo pęcherzyków w jajnikach, i ogólnie, że coś złego się tam dzieje (nie pamiętam dokładnie). Pytanie brzmi: czy mogę te badania zrobić teraz? Czy to będzie miało sens? Czy muszę czekać, aż dostanę miesiączkę?

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa on po bezpośrednim badaniu ustalić najbardziej optymalne postępowanie diagnostyczne.