Czy mogę zrobić coś, żeby mniej bolało po pierwszym stosunku?

Witam, jestem z moim chłopakiem już kilka lat i jakiś czas temu podjęliśmy decyzję o stosunku. Problem leży w tym, że gdy włada penisa do pochwy i powoli napiera to mnie bardzo boli. Staram się zacisnąć zęby ale za chwilę ból jest nie do zniesienia. Jestem podniecona, wilgotna. Z tym nie ma problemu, tylko z moją błoną dziewiczą. Czy mogę zrobić coś żeby mniej bolało? Czy może mieć znaczenie, że nie uprawiam sportu i nie jestem jakoś rozciągnięta?

To w badaniu ginekologicznym stwierdza się, jak wygląda błona dziewicza. Może być inna przyczyna problemu, najczęściej jest to nadmierny skurcz mięśniówki ok. wejścia do pochwy .
W Łodzi doświadczonym lekarzem seksuologiem jest P. Dr Aleksandra Robacha, specjalista psychiatrii, specjalista seksuologii, Konsultant Województwa.
Pozdrawiam. JW, blog seksuologia.com, Poznań. 9/17.

Błona dziewicza może być na tyle gruba i mocna, że jej przerwanie jest bolesne. Niekiedy niestety kończy się interwencją lekarza, bo błona nie chce pęknąć, a zrobienie tego na siłę może doprowadzić do krwotoku. Warto udać się do ginekologa, by ocenił, jak wygląda wejście do pochwy. Jeśli błona jest bardzo gruba, lekarz może ją delikatnie naciąć, co uchroni przez bolesnym "pierwszym razem" i ewentualnymi komplikacjami.
Uprawianie sportu nie ma żadnego związku z budową błony. Pozdrawiam!