Czy mogę zrobić mały tatuaż?

Dzień dobry, Planuje zrobić mały tatuaż. Moja przyrodnia siostra ma keloida na ramieniu i jest on dość duży (szczepionka po gruźlicy ). Mój tata też ma, (bardzo małego, po szczepionce). Ja również mam bliznowca na ramieniu, spowodowany szczepionką po gruźlicy(3cm). Jest to jedyny keloid ktorego mam. Moja mama oraz pozostałe rodzeństwo, nie mają żadnych keloidów. Moje blizny goją się dobrze, jedna na lewej nodze (5cm nad kolanem )o długości 8cm która jest prawie niezauważalna (ponad 10 szwów ). Dodam jeszcze, że mam piercing. Dermatolog powiedział, że nie rekomenduję tatużów. Proszę o odpowiedź :)

Lek. Paweł Szadkowski

Skłonność do tworzenia się keloidów jest sprawą bardzo indywidualną. Jednak jeśli ma pani już jedną taką zmianę i lekarz dermatolog dodatkowo odradzał pani wykonania tatuażu, ja również to sugeruję.