Czy mogę zrobić miesięczną przerwę w braniu tabletek?

Mam 21 lat, tabletki biorę od roku. Od 2 miesięcy dostawałam już miesiączkę, a zostawało mi jeszcze po ok. 5-7 tabletek. Przerwałam więc na miesiąc branie tabletek. Teraz, gdy dostałam miesiączkę, wzięłam od nowa tabletki. Czy jestem znowu w pełni zabezpieczona?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli odczekała Pani miesiąc po odstawieniu pigułek i teraz rozpoczęła Pani zażywanie pierwszego dnia miesiączki, to jest Pani zabezpieczona od pierwszego dnia zażywania.

Pozdrawiam!