Czy mogę zrobić przerwę 7-dniową czy od razu zacząć drugie opakowanie?

Witam, jestem w trakcie brania pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych Belara. 14 dnia brania ich dostałam antybiotyk Unidox Solutab. Skonczę antybiotyk 18 dnia cyklu wiec zostaną mi jeszcze 3 tabletki Belary . Czy mogę zrobić przerwę 7 dniową czy od razu zacząć drugie opakowanie? Jak wygląda wtedy zabezpieczenie przed ciążą, czy bede chroniona od nowego opakowanie od razu czy potrzebuje tych 7 dni z dodatkowym zabezpieczeniem?

Szanowna Pani, proszę normalnie kontynuować opakowanie. W czasie antybiotykoterapii wymagana jest dodatkowa forma ochrony. Gdy zacznie Pani przyjmować kolejne opakowanie dodatkowa forma ochrony raczej nie będzie konieczna. Pozdrawiam