Czy mogę zrobić tatuaż przed założeniem opaski na żołądek?

Witam Z powodu nadwagi czekam na opaskę żołądka. Dziś zadzwonili do mnie i przyspieszyli mi konsultacje z lekarzem na które mam się zgłosić juz za dwa tygodnie, a za kilka dni mam umówiony termin na robienie tatuażu.. Nie wiem jak długo będę musiał czekać na zabieg po tej konsultacji i nie wiem czy mogę sobie zrobić ten tatuaż czy on jest jakimś przeciwwskazaniem.. Czy to ma jakieś znaczenie w ogóle czy zrobię ten tatuaż czy nie? Dodam że jestem po udarze niedokwiennym więc i tak nie wiadomo czy zalapie się na te opaskę

Lek. Michał Lenard

Dużo zależy od tego w którym miejscu ma być ten tatuaż. Sugeruję wstrzymać się z wykonaniem go, operacja powinna być dla Pana ważniejsza. Pozdrawiam!