Czy mogłaby mi pomóc maść z miodu manuka?

Dzień dobry od paru lat mam problem z zaczerwienieniem żołędzia lekarz stwierdził że to grzybica i po paru kuracjach farmakologicznych bywało lepiej ale zawsze w końcu wracało zacząłem teraz używać bedicort ale też nie widzę różnicy mam pytanie czy mogła by mi pomóc maść z miodu manuka?lub proszę o jakąś radę

Witam Pana serdecznie.

Zastanawiający jest fakt nawracania grzybicy pomimo leczenia... Czy istnieje szansa, że współżyje Pan z partnerką, która potencjalnie może również cierpieć na grzybicę i wtórnie się od niej zaraża?

Czasem grzybice nawracają u osób chorujących na cukrzycę - proszę koniecznie zrobić pomiar poziomu glukozy.
Na jakiś czas warto również zrezygnować z basenu, zaopatrzyć się w luźną, bawełnianą bieliznę.

Bardzo często powodem nawracania infekcji grzybiczych jest nieprawidłowa dieta - zbyt bogata w cukry, które są doskonałą pożywką dla grzybów.

Jeśli chodzi o maść na bazie miodu - jest najbardziej skuteczna w zakażeniach bakteryjnych, w przypadku zakażenia grzybami może być niewystarczająca. Pozdrawiam serdecznie!

http://www.slomka.org/