Czy mogłabym urodzić przed terminem porodu?

Witam,
jestem w 34 tygodniu ciąży, przed świętem zmarłych leżałam w szpitalu. Powodem był przedwcześnie zagrażający poród. Od tamtego momentu mam lekkie, a czasem mocniejsze skurcze dołu brzucha. Mała rusza się tak intensywnie ze czasami nie daje rady. Jest to moja pierwsza ciąża. Bardzo bym chciała już urodzić ponieważ nie wytrzymuje tych napiec. Sama jestem wcześniakiem urodziłam się w 26 tygodniu ciąży. Czy jest możliwość urodzenia wcześniej... wiem ze powinnam donosić ciąże ale dolegliwości są tak nie przyjemne ze nie potrafię sobie z nimi radzić. Bardzo proszę o pomoc i zrozumienie. Anna

Witam serdecznie!

Niestety nie napisała Pani jakie ma Pani rozpoznanie, jakie leczenie Pani dostała, czy przyjmuje Pani obecnie jakieś leki. Jeżeli ciąża jest zagrożona to każda sytuacja, która Panią niepokoi, powinna być skonsultowana z lekarzem.

Według statystyk Panie, które same urodzone były przedwcześnie, częściej rodzą przed czasem. Chciałabym jednak podkreślić, że nie jest to reguła.

Najważniejszy jest teraz odpoczynek i stosowanie się do zaleceń lekarza.

Pozdrawiam.