Czy mogłam być w ciąży i poronić?

Witam!
Długość moich cykli jest za zwyczaj 28-32 dni, czasem bywało, że okres dostawałam tydzień po terminie i jak zawsze miałam wrażliwe brodawki, bywałam rozdrażniona przed okresem. Tym razem okres dostałam 5 dni po terminie, przed tym nic mi nie było, tzn. nie byłam rozdrażniona ani nic w tym stylu. Natomiast przez pierwsze dwa dni okresu bolały mnie piersi, do tego mam bardzo, ale to bardzo obfite krwawienie ze skrzepami i bóle brzucha. Owszem miewałam silne krwawienia, ale tylko w ciągu dwóch dni, a teraz mam już 4 dzień okresu i nadal bardzo krwawię.
Bardzo proszę o odpowiedź: czy mogłam być w ciąży i niestety poronić?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jest to bardzo możliwe. Powinna Pani wykonać teraz test ciążowy - jeśli doszło do poronienia, to jego wynik powinien być pozytywny jeszcze przez jakiś czas. Dla większej pewności, lepiej wykonać nawet test z krwi (badanie poziomu beta HCG we krwi). Jeśli wynik testu będzie pozytywny, proszę niezwłocznie udać się na wizytę

Wiele ciąż kończy się poronieniem w bardzo wczesnym okresie, często kobieta nawet nie zdaje sobie sprawy, że była w ciąży, traktując krwawienie jak miesiączkę. Zazwyczaj jednak „miesiączka” taka przychodzi z pewnym opóźnieniem, nie zaś przed spodziewanym terminem, jak w Pani przypadku. Możliwe, że obfita i nieco inaczej przebiegająca miesiączka wcale nie jest związana z ciążą, lecz z jednorazowym zaburzeniem cyklu.

Pozdrawiam serdecznie!