Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 3 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogłam nabawić się jadłowstrętu?

Witam. Mam 22 lata i od 3 lat pracuję w gastronomii. Od pewnego czasu borykam się z pewnym problemem, a mianowicie moja waga znacząco powędrowala w dół, choć nie stronilam od jedzenie typu fast food i góry słodyczy. Przez pół roku, nie będąc na jakiejkolwiek diecie i podjadajac w nocy schudlam 8kg. Teraz jedzenie w ogóle mnie odrzuca, tzn nie czuję głodu, mogę nie jeść cały dzień, albo przez cały dzień zjeść 1 posiłek. To możliwe że przez pracę w gastro nabawiłam się jadlowstretu? Mam 172cmi 55k
KOBIETA, 22 LAT 11 miesięcy temu

Czekoladowy mit

Wzrost poziomu cukru we krwi utrudnia walkę z trądzikiem. Najczęściej intensyfikuje objawy. Czy jednak zjedzenie kilku kostek czekolady wpłynie negatywnie na leczenie trądziku?

Bardziej szukalabym przyczyn fizjologicznych - jadlowstret jak rozumiem jest raczej wtórny i pojawił się niedawno. A samoistnie chudniecie miało miejsce wcześniej. Może być to wynik jakichś procesów fizjologicznych, chorobowych. Proszę udać się do lekarza poz i zrobić podstawowe badania. Wtedy będzie można cokolwiek stwierdzić. Pozdrawiam

umów wizytę 0

Witam,
możliwe, że ciągły zapach jedzenia i to, że jest ono na "wyciągnięcie ręki" przysparza Pani takich dolegliwości. Sam sposób żywienia, o którym Pani pisze, jest absolutnie do zmiany.

Polecam prewencyjnie udać się do lek. rodzinnego, który może zlecić dalszą diagnostykę.
Warto powoli wdrażać do swojej codziennej rutyny dobre nawyki:
-zawsze w pracy wygospodarować sobie czas na jedzenie
-nie jeść fast-foodów, nawet jeśli pracuje Pani w takim miejscu - ćwiczenie siły woli ;) mogą to być owoce czy kanapki przygotowane w domu (szybki posiłek)
-nie podjadać w nocy, ewentualnie wprowadzić późną kolację
-zasady zdrowego żywienia (zgodnie z piramidą)

Pozdrawiam
www.poradnialubczyk.pl

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety