Czy mogłam się zarazić wścieklizną?

Dzień dobry, proszę o odpowiedź ze względu na duży lęk u mnie występujący. Czy mogłam się zarazić wścieklizną od osoby pogryzionej przez szczura jeżeli miałam kontakt z jego raną (strupkiem), która była myta kilka razy, odkażona w szpitalu octeniseptem oraz później w domu domu. Czy możliwe jest, że przeniosłam na siebie tego wirusa np. na jakiś małych rankach, zadrapaniach, czy mam powód do lęku, który jest bardzo duży??? Czy mogłam się zarazić wścieklizną? Jeszcze raz proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli rana została tak dobrze opracowana to prawdopodobieństwo żeby była ona dla pani źródłem zakażenia jest praktycznie zerowa.